Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

Literārā balle "Visi ceļi ved uz mīlestību"

 Literārās balles iespaidi 7a klasē

Par iespaidiem Literārajā ballē, kura skolā norisinājās šī gada 12. februārī, dalījās 7a klases skolēni Anna, Ernsts, Raitis un Edgars.

Kā īpaši satraucošu skolēni atzīmēja faktu – dzejas mācīšanos krievu valodā un apziņu, ka tā būs jārunā no skatuves, publikai klausoties. Skolēni apzinājušies, cik liela ir atbildība un gatavošanās, - deju mācīšanās, tērpu sarūpēšana, lai varētu piedalīties ballē, - tajā nevar ierasties, kā varētu uz ikdienišķu ballīti. Visi bija vienoti atziņā, ka juta atvieglojumu, kad uzstāšanās bijusi aiz muguras.

Skolēni, jo sevišķi zēni, pauda atzinīgu pārsteigumu par skaistajām meitenēm, - viņu garajiem tērpiem, frizūrām, kas ballei piešķīra senlaicīgu, svinīgu un aristokrātisku noskaņu, to vairoja arī sveces, svinīgā deja, skatītāju nopietnā attieksme.

Anna, kurai smalkā frizūra bija jāizbauda „uz saviem matiem”, gan nebija iepriecināta, jo izjutusi, cik tas ir sarežģīts un matus bojājošs pasākums. Tomēr svarīgāka bijusi sajūta, ka notiek atgriešanās vēsturē, - zēni kostīmos, ar tauriņiem vai kaklasaitēm, visiem neikdienišķa stāja, manieres, kas liecina, ka skolēni iejutušies cita laikmeta atmosfērā.

Kopumā skolēni secināja, ka balle ļāvusi pārliecināties, cik ļoti pienācīgs apģērbs, nepieciešamība iejusties cita laikmeta noskaņā spēj ietekmēt arī uzvedību, - kā visi spējuši demonstrēt labas manieres un smalku uzvedību. Tāpat skolēni izteica ideju, ka būtu interesanti līdzīgu balli rīkot arī, piemēram, angļu valodā, atdarinot senās Anglijas sabiedrību.