Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

P
O
T
C
Pt
S
Sv

 

Ik gadu mēs apzinām sev un tautai vērtīgo, interesanto, to, kā dēļ ir vērts mīlēt šo zemi. Šogad mēs iepazīstamies ar Latvijas Nacionālajiem dārgumiem – starptautiski atzītiem un nacionāli novērtētiem. Latvijas vērtības, kas iekļautas Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) pasaules mantojuma sarakstos, papildina zināšanas par savu dzimto pilsētu un novadu, kā arī stiprina mūsu pašapziņu, identitāti un piederību Latvijai.

 

Ar ko Dainu skapis īpašs un ko sevī glabā, plašāk stāsta 5.a, 6.a klases un sākumskolas skolēni.

Rīgā dažādos laikos dzīvojuši arī neparasti iemītnieki. Ēku kompleksa „Trīs brāļi” pagrabos mitinās Rīgas pele, kura vēro dzīvi Rīgā, tās iedzīvotājus un arī viesus. Ko viņa redz un ko viņa par to domā, to mums stāsta Eva Samanta Trapāne no 3.a klases.

 

Es mīlu tevi, Latvija, tāpēc ka tieši šeit ir visdraudzīgākie cilvēki. Tāpēc, ka daba šeit ir tik skaista, ka var jūsmot no laimes. Mums ir visgaršīgākā rupjmaize, jaukākās dziesmas, kuras var skandināt līdz rītausmai. Mums Latvijā ir vissiltākie smaidi un gaišākie prāti. Es mīlu tevi, Latvija, tāpēc ka esi mana dzimtene.

Beatrise Beitāne 8.a klases

 

Inga un Artūrs (11.a klase) demonstrē dižgaru - Raiņa un Aspazijas saraksti savā interpretācijā.

Inga Volksone, 11.a klase

Augsti cienījamais Pliekšāna kungs!

Paldies par Jūsu vēstulēm, prieks, ka ievietojāt manus darbus,,DL”.Par kļūdām es ceru, Jūs esat padomājis. šie dzejoļi gan nav priekš drukāšanas nogludināti, lūdzu palabojiet tos.Mana sirds tik ļoti ilgojas pēc Jūsu pieskārieniem, kas aiznestu prom no šīs pasaules.Kādēl mums jādzīvo šķirti? Kādēl mani māc šaubas?Man mīlestība pret Jums nekad nebeigsies.

Ar visulielāko mīlestību

E.Rozenberg. 1894.g.

 

Artūrs Romeiko, 11.a klase

                                                                              Mana mīļā puķīte!

Tu mana vismīļākā, Tu mana visskaistākā!

Par Tevi domāju, kopš Tevi satiku. Nākšu pie Tevis, mana dārgā dvēsele.Nodrošināšu Tev vislabāko dzīvi. Zinu, ka pasaulē ir ļoti daudz cilvēku, bet Tu man esi vienīgā. Tavi dzejoļi ir tik skaisti, ka nevaru pārstāt tos lasīt.Gribu skūpstīt Tevi, mana saule! It viss skaistais šajā pasaulē man atgādina Tevi. Zinu, ka, dzīvojot kopā ar Tevi, mēs abi kļūsim labāki. Kad neesmu Tev blakus, Tu man pietrūksti. Mans mīlputniņ, jūties droši, jo esmu domās ar Tevi.

Ar cerību uz drīzu tikšanos!

Lielkukainītis. 1894.g.

 

 

Būsim vienoti svētku dienās un ikdienā, uzticīgi savai zemei, radīsim vietu beznosacījumu mīlestību Latvijai! Lai mums visiem sirdī svētku prieks un lepnums!

Atpakaļ