Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

Ceļojums uz teiksmaino Lapzemi

 No 18. decembra līdz 22. decembrim mūsu skolas skolēnu grupa ceļoja uz Ziemeļiem – Lapzemi, kur atrodas galvenā Ziemassvētku personāža Santa Klausa mītne.

Ceļojuma sākums bija Tallinā – ar vecpilsētas skaistāko un ievērojamāko objektu apskati. Vakarā - ceļojums ar prāmi uz Helsinkiem. Otrās dienas rītā varēja iepazīt Helsinkus, un tad – uz ceļojuma galamērķi Somijas ziemeļos – Oulu pilsētu Botnijas līcī. Braucienā varēja vērot iespaidīgo Somijas dabu – sniegotos kalnus, skatīt nelielās gleznainās pilsētiņas.

Oulu iepazīšana sākās ar ūdens atrakciju parka apmeklējumu, pēc tam – uz Santas ciematu. Santa Klausa mītne – „Santa Village”, kas atrodas uz Polārā loka, piedāvā dažādas iespējas un brīnumainus piedzīvojumus: sastapt Santa Klausu, vizināties ar ziemeļbriežiem vai suņu pajūgā, iespēju iepirkties pie elfiem dāvanu un saldumu veikalos. Piedzīvojums bija slepenās alas apmeklējums, tajā vienmēr valda Ziemassvētku noskaņa, – elfi gatavo dāvanas, Ledus Princeses valstībā mīt ledus skulptūras, ir iespēja apeklēt ledus bāru, un skatīt citas neparastas lietas.

Pēdējā ceļojuma dienā – vienīgā pasaulē polārā zoodārza apmeklējums. Tas piedāvā iespējas doties izbraukumā ar ziemeļbriežiem, ar haskijiem – īpašajiem pajūga suņiem, var doties aplūkot dzīvniekus, kuru mājvieta ir Ziemeļi.

Daloties iespaidos par ceļojumu, 10a klases skolēni Kalvis un Rihards secināja, ka iespaidu ir daudz, interesants šķitis ciemats ar senlaicīgām koka mājām, radošā darbnīca, patikušas ledus skulptūras pazemes apmeklējumā. Kalvis novērtēja arī pieredzi, ko deva iespēja vērot, kā darbojas populārs tūrisma projekts, – Ziemassvētku tuvums bija atvedis uz Lapzemi daudzus tūristus - skaistu leģendu cienītājus.