Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

P
O
T
C
Pt
S
Sv

 Eksaktie priekšmeti angļu valodā - "ĶĪMIJA" - 11.klase

 STEM mācību priekšmeti – zelta atslēdziņa veiksmīgai karjerai

Šobrīd jau neviens neapstrīd jaunāko pētījumu rezultātus, kas viennozīmīgi parāda, ka sabiedrībā, t.i.izglītībā, nepieciešamas kardinālas izmaiņas un runa ir par STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) priekšmetiem. Ir skaidrs, ka   šobrīd laba karjera, interesanta dzīve un nopietns atalgojums gaida vispirms tos, kuri izvēlēsies eksakto zinātņu ceļu. Valstis, kuras lepojas ar izglītības tradīcijām un uz kuru pusi ar cieņu raugāmies arī mēs, piem., ASV, Lielbritānija jau ar likumu ir nostiprinājušas pārmaiņas, līdzīga satura paziņojumu ir sniegusi mūsu izglītības ministre M.Seile.

Lai nu kā, mūsu ministrei KLASIKA ir solīti priekšā, jo rūpējoties par mūsu skolas skolēnu konkurētspēju un kvalitatīvu, mūsdienu Eiropas standartiem atbilstošu izglītību pagājušā gadā uzsākām projektu “Eksaktie priekšmeti angļu valodā” pievēršot uzmanību vienlaicīgi diviem aspektiem – eksaktai izglītībai un spējai apgūt un reproducēt attiecīgo tēmu angļu valodā.

Šogad izvēlētais mācību priekšmets bija ķīmija un 11.a/b klases veidoja prezentācijas par izvēlēto ar ķīmiju saistītu tēmu. Tā nu 26.februārī draudzīgi saspiedāmies 203.telpā un baudījām darba rezultātus. Vienpadsmitie attiecīgi uzstājās, atbildēja uz jautājumiem un nikni cīnījās ar uztraukumu.

Kopumā jāsaka, ka bija gan ļoti labas uzstāšanās, gan ne tik labas. Viens gan – žēl, ka neraisījās diskusija, žēl, ka ne visi bija pietiekami atbildīgi gatavojušies, visvairāk žēl, ka daži izvēlējās neatnākt nemaz.

Pilnīgi noteikti šis projekts turpināsies nākamā mācību gadā. Jums ir priekšlikumi? Gaidām!

Projekta vadītāja Māra Kreicberga

Atpakaļ