Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

P
O
T
C
Pt
S
Sv

 Intelektuālais maratons „Latvijas dārgumi”

 Jau 17 gadus mūsu skolā notiek Intelektuālais maratons.

Šogad maratona tēma - „Latvijas dārgumi”, tas risinājās divas dienas: 

5.februārī sacentās 5. – 12.klašu skolēni.

6.februārī – 1. – 4.klašu skolēni.

Pirms trīs gadiem „Klasikas” Intelektuālā maratona tradīcija piedzīvoja izmaiņas – tajā  piedalījās ne tikai mūsu skolēni un arī viesi.

Šogad viesu skaits ir ievērojami audzis:

„Harmonija” 1. – 8.klašu skolēni,

Rīgas 22.vidusskolas un Valmieras 2.vidusskolas 5. – 12.klašu skolēni.

Intelektuālais maratons sākās ar visu dalībnieku un organizatoru sanāksmi, kurā dalībnieki saņēma ceļojumu lapas, iepazinās ar etapu vadītājiem un uzzināja etapus:

  • – 4.klasēm tie bija: Dzimtā valoda, Angļu valoda, Dabaszinības, Konstruēšana, Vizuālā māksla un Praktiskā matemātika.
  • 5. – 12.klašu grupā bija šādi etapi: Dzimtā valoda, Angļu valoda, Matemātika, Dabaszinības (fizika, ķīmija, bioloģija un ģeogrāfija), Struktūrmodelēšana, Finanšu pratība un Heiristika.

Jauns etaps šogad bija Struktūrmodelēšana, kurā  skolēni modelēja idejas Bērnu un jauniešu interešu centra projektam (5.-7.kl.); Skolēnu Zinātņu centram (8.-9.kl.); Latvijas paviljonam World Expo 2020 izstādei (10.-12.kl.). Sevišķi jaunāko klašu skolēni uzdevumu uztvēra nopietni un ļoti atbildīgi „iekārtoja” jaunos centrus, - gan aktivitātes tajos, gan centru iekārtojumu.

Pēc intensīva darba daudzveidīgajos etapos mācību priekšmetu skolotāji saņēma vērtēšanai darbus. Rezultāti tika salīdzināti atsevišķās klašu grupās: 1.kl., 2.kl., 3.kl., 4.kl., 5.-7.kl., 8.-9.kl., 10.-12.kl. un šogad bija šādi:

1.-3.klasēs uzvarētāji bija „Klasikas” skolēni:

1.kl.grupā: 1 vieta – Nils Neo Trapāns; 2 vieta – Poļina Bezkorovainaja; 3 vieta – Jūna Anna Plotņikova.

2.kl.grupā: 1 vieta – Patrīcija Ozolinkeviča; 2 vieta – Mirali-Arslon Miraļijevs, 3 vieta – Uļjana Ivanova.

3.kl. grupā: 1 vieta – Rihards Allens; 2 vieta – Ivars Belkovskis; 3 vieta – Gustavs Eduards Ernestsons.

4.kl. grupā 1 un 2 vietu ieguva privātskolas „Harmonija” skolēni Ronalds Deksnis un Sofija Ivļeva, bet 3 vietu – „Klasikas” skolniece Veronika Popova.

5.-7.kl. grupā 1 un 2 vietu ieguva Rīgas 22.vidusskolas skolēni Jegors Vladimirovs un Oleksandr Bryker, bet 3 vietu – „Harmonijas” skolēns Deniss Ozerskis.

8.-9.kl. grupā 1 vietu ieguva „Klasikas” skolniece Ksenija Lūcija Bahire, 2 un 3 vietu – Rīgas 22.vidusskolas skolnieces Taira Safina un Nikola Jurkeviča.

Vidusskolas grupā – 10.-12.klašu skolēnu konkurencē spēcīgākie izrādījās Valmieras 2. vidusskolas skolēni: 1vieta – Jūlija Želtkeviča, 2 vieta – Svetlana Zariņa, bet 3 vieta – „Klasikas” skolēnam Valentīnam Kudrjašovam.

Kā liecina rezultāti, tad nebija vienas skolas – uzvarētājas, bet ieguvēji bija visi dalībnieki, - konkurence ļauj labāk pārbaudīt savas spējas un ieguldīto darbu, ļauj salīdzināt un izvērtēt darīto un apgūtās zināšanas un prasmes.

Heiristikas etapā skolēniem bija uzdevums kreatīvi un inovatīvi skaidrot visiem labi zināmos valodā lietotos saīsinājumus. Piedāvājam dažas skolēnu piedāvātās novitātes, kuru ieviešanu valodā varētu apdomāt:

DNS – Dabas nacionālā sanāksme/ Dainām neatbilstošs skapis/ Doma nav slikta

utt. – U topiski tālejoši/ Un trīsreiz trakāk

sin – Siltums ir nauda

GPS – Globaloju priekš sevis/ Grandiozo pavēļu skaits

nano -  Nav auto, nav ogu/ Nav atbildes no omes

VIP – Valsts īpatnējie patrioti/ Visai izdevīgi piedalīties/ Vīrieši ir puikas

EUR – Es uzdzīvoju Rīgā!

Uz tikšanos nākošajā Intelektuālajā maratonā!

 

Atpakaļ