Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

J. Dimitera „Priekškara paslēpes” rosina jautāt un domāt

18. janvārī 8.a, 10.a un 11.a klases skolēni LNMM apmeklēja Jura Dimitera darbu izstādi „Priekškara paslēpes”. Izstādē varēja iepazīties ar gandrīz 300 četrdesmit gadu laika periodā tapušiem darbiem.

Izstāde bija pārsteidzoša – spilgta, dažāda stila darbiem bagāta, ironiska, vienlaicīgi vēsturiska un aktuāla. To atzina skolēni, kad sāka izvērtēt tēlus darbos, sižetu vēsturisko kontekstu, mūsdienu sociālpolitisko realitāti salīdzinājumā ar gadu desmitiem senu padomju pagātni. Secinājumi izrādījās negaidīti, - Dimitera tēli un idejas ir aktuālas arī mūsdienās, viņa skatījums uz šodienas procesiem – nesaudzīgi atklāts un provokatīvs. Tā bija arī laba iespēja skolēniem izvērtēt, cik viņi ir zinoši un kā izprot notiekošo mūsdienās, salīdzināt savu viedokli ar citu skolēnu uzskatiem, ar mākslinieka redzējumu.

Izstādes apmeklējums un darbu izpēte bija arī lieliska iespēja papildināt zināšanas par dažādiem glezniecības stiliem, darbu veidošanas tehnikām, izvērtēt, kura stila darbi patīk labāk, cenšoties formulēt – kāpēc. Izstādes apmeklējums bija patiesi vērtīgs pasākums, - mākslas darbi rosina jautājumus, pārdomas, diskusijas, kā atzina skolēni.

Par to varēja pārliecināties, kad pēc izstādes skolēni prezentēja sagatavoto izstādes atskaiti - demonstrēja savus izraudzītos, pēc katra domām, izteiksmīgākos darbus, kad analizēja darbu saturu, stāstīja par ierosinātajām pārdomām.