Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

MĀCĪBU EKSKURSIJA - Jūrmalas brīvdabas muzejs

Kādā jaukā septembra rītā 1., 2. un 3. klase  devās pētīt visu, kas saistīts ar ūdeni. Mēs braucām  uz purvu, Jūrmalas brīvdabas muzeju un jūru.

Vispirms  devāmies izzināt Jūrmalas brīvdabas muzeju, iepazīties ar jūrmalnieku senākās pamatnodarbes – zvejniecības vēsturi.

Mēs uzzinājām, ka senie zvejnieki būvēja mājiņas  ar caurumu pie jumta, lai bezdelīgas lidotu iekšā un taisītu ligzdas, tās viņiem nesot LAIMI. Muzejā apskatījām zvejnieku dzīvojamo māju, klēti ar ratnīcu, tīklu būdu, zivju kūri, pirti, divus vecus kuģus un citas būves.

Mums bija fantastiska gide, kas visu izstāstīja ļoti skaidri un interesanti.

Pēc muzeja apmeklējuma devāmies uz jūru.

Diena bija silta un jūra arī bija ļoti mierīga. Sākumā mēs nedaudz uzkodām un tad spēlējām dažādas spēles, tad ar nepacietību gaidījām, kad dosimies iepazīties ar purvu

 Mēs noskaidrojām, ka Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem sūnu purviem Latvijas piekrastē. Tā platība ir 5000 ha. Purva vecums ir ap 8000 gadu. Mēs apbrīnojām mazos purva  ezeriņus, mērījām ūdens temperatūru, pētījām purvā augošos augus. Staigājot pa purvu, centāmies būt ļoti klusi, lai ieraudzītu kādu purvā mītošo putnu, bet, diemžēl, tas neizdevās.

Braucot ar autobusu mājup, mēs visi runājāmies un spēlējām spēles.

Daži arī pamanījās slepus ēst dažādus saldumus.

Bija  tik jautri un interesanti !

3.a klases vārdā Loreta Reitere