Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

MĀCĪBU EKSKURSIJA LNMM – J. ROZENTĀLA MĀKSLAS IZPĒTE

Šī gada 28. septembrī mūsu skolas 8.a, 10.a un 11.a klases skolēni apmeklēja izcilā latviešu mākslas vecmeistara Jaņa Rozentāla darbu izstādi Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā. Izstāde veltīta mākslinieka 150 gadu jubilejas svinībām, un tajā eksponēti daudzi darbi, kuri nav bijuši publiski skatāmi, tāpat izveidota plaša ekspozīcija, kura sniedz ieskatu mākslinieka dzīves gaitās.

Skolēniem bija sagatavotas darba lapas ar dažādiem uzdevumiem: bija jāveic gan atsevišķu darbu izpēte, gan jānosaka kopējās mākslas iezīmes, atsevišķu mākslas stilu izpausmes mākslinieka darbos. Tāpat vajadzēja apkopot izstādes vispārīgos iespaidus – apzināt mākslinieka iecienītās tēmas, sižetus, krāsu kolorītu. Visbeidzot, bija jāatrod glezna, kura katram šķita vislabākā, un jāpamato sava izvēle. Tāpēc fotogrāfijās skolēni redzami ne tikai aktīvi darbojamies, bet arī katrs - pie savas izvēlētās gleznas. Šis uzdevums pierādīja, ka katra cilvēka mākslinieciskā gaume un izvēle ir subjektīva – nebija divu skolēnu, kuriem patiktu viena un tā pati glezna.

Atsevišķi darba uzdevumi ir pabeidzami mājās – jāatrod informācija par ievērojamākām gleznām – jāizstāsta to stāsti. Jauki, ka skolēniem mākslas izzināšanas pasākumā pievienojās viņu audzinātāja skolotāja Māra. Būtu labi, ja arī skolēni pēc izstādes apmeklējuma savus iespaidus varētu novērtēt atzinīgi, kā skolotāja Māra izteicās par izstādi, - šeit var nākt gūt mieru un lielisku atpūtu, vienkārši baudot mākslu.