Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

PĒTNIECISKĀS DIENAS „UZ VIĻŅA”

Mūsu skolā pēc dažām mācību dienām no 7. – 9.septembrim norisinājās pētnieciskās dienas „Uz viļņa”, kurās piedalījās visi 5. – 12. klašu skolēni, klašu audzinātāji, kā arī mācību priekšmetu skolotāji, skolas vadība.

Šīm dienām izvirzīts mērķis: mācību procesa un reālās dzīves saiknes nodrošināšana, pilnveidojot pētnieciskā darba iemaņas, aktualizējot vides, karjeras un drošības aspektus sabiedrības un personiskajā dzīvē, kā arī aktivizējot izzinošo un radošo darbību, sekmējot skolēnu sadarbības prasmes.

Pirmajā dienā notika mācību ekskursija „Ūdens ceļš”. Tās laikā skolēniem bija iespēja pētīt, kā darbojas Rīgas dzeramā ūdens stacija, kā tiek audzētas foreles, bet ekskursijas noslēgumā aktīvo atpūtu varēja baudīt Beverīnas koka skulptūru parkā un labirintos.

Dienas noslēgumā Saulkrastu vasaras nometnē, kur tika pavadītas nākošās pētnieciskās dienas, skolēni sacentās ar zināšanām par ūdeni spēlē „Kas? Kur? Kad?”.

8. septembrī sākās darbs grupās pētnieciskajos laukumos. Katrā pētnieciskajā laukumā komandām bija paveicami vairāki un ne tik vienkārši uzdevumi. Tie prasīja gan zināšanas, gan daudz un dažādas prasmes, arī radošumu un savstarpēju atbalstu. Piemēram, laukumā „Bagātību sala” aizsietām acīm jānostājas rindā pēc augumiem, aizsietām acīm, tikai kapteiņa vadībā, jāveic ceļa posms, lai sasniegtu noslēptās bagātības, jāpārvar „zirnekļa tīkls”, tam nepieskaroties utt. Savukārt laukumā „WWW” bija jāliek lietā zināšanas ķīmijā, fizikā, informātikā, „Ūdens laboratorijā” – jāveic laboratorijas pētījumi ūdens kvalitātei, jānosaka dzīvās būtnes tajā. Laukumā „Dzīves balss” bija nepieciešamas zināšanas latviešu un krievu literatūrā, bet „Jūrnieku mezglu” etapā – jāapgūst prasme siet sarežģītus mezglus, tos pielietojot arī radoši – veidojot mākslinieciskus autordarbus.

8.septembrī notika arī orientēšanās sacensības kāpās, kur komandām bija iespēja sacensties, un šajās sacensībās 1. vietu ieguva 1. komanda. Vakarā bija muzikālas aktivitātes, skolēni baudīja atpūtu un cienastu pie kopīga ugunskura.

9.septembrī no rīta sacensības turpinājās, līdz visas piecas jauktās komandas bija pārbaudījušas savu varēšanu visos pētnieciskajos laukumos. Pēcpusdienā pētnieciskās dienas beidzās, un gaidīja ceļš mājup.

Labākais vērtējums, ko var sniegt šādiem pasākumiem: Tas bija tā vērts, tas bija labs piedzīvojums! Lai visiem dalībniekiem būtu sajūta, ka laiks nometnē pavadīts labi un vērtīgi!

ĶĪMIJA

MATEMĀTIKA

PIRĀTI

RADOŠI

VALODA