Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

„Vācu valoda ar prieku!”

Beigusies divpadsmitā („Klasikas” skolēniem – ceturtā) kursa „Deitsch mit Spas!” - „Vācu valoda ar prieku!” vasaras nometne Vācijā.

Tā bija īpaša vasara – ar jaunu draugu un draudzības sākumu. Par to pateicamies skolai Oberschule Markranstadt, tās direktorei Reismanes k-dzei un vācu puses projekta koordinatorei Šulikovas k-dzei. Vācu skolēni bija kopā ar mūsu skolas skolēniem ne tikai atpūtā, sporta nodarbību laikā, bet, galvenais, mācību laikā: vācu, krievu, angļu valodas, fizikas, ķīmijas, tehnoloģiju, bioloģijas, sporta un mūzikas stundās. Sapratne bija abpusēja, un tas ļauj lepoties ar mūsu skolēnu prasmēm.

Bagātīga bija ekskursiju programma: apmeklējām BMW rūpnīcu, muzejus, nozīmīgus vēstures pieminekļus, kā arī karstos avotus, bija iespēja peldēties tīrākajā Eiropas ezerā, braukt ar ūdensslēpēm. Berlīnē Muzeju salā apmeklējām impresionistu un modernās mākslas izstādi Vecajā Mākslas galerijā, kurā vienkopus bija iespēja redzēt Rodēna, Manē, Monē, Degā, Renuāra u.c. pasaules nozīmes mākslinieku darbus.

Mums bija gods piedalīties arī ziedojumu vākšanas pasākumā, kura iniciatore ir mūsu Oberschule Markranstadt, tā laikā tika savākti 8 tūkstoši eiro. Šogad ziedojumu saņems Nepālas bērni, - vēža ārstēšanai, kā arī zemestrīcē cietušie bērni. Prieks, ka arī mēs devām savu pienesumu šai labdarībai.

Mēs bijām apmetušies Markranštates centrā – viesnīcā „Rozenkrancs”, tā atrodas līdzās 13. gadsimtā celtai  baznīcai, kuras pulksteņa zvani ļāva salīdzināt laiku katras 15 minūtes. Par sirsnīgo uzņemšanu, lieliskajiem ēdieniem, nepagurstošo atbalstu esam ļoti pateicīgi mūsu saimniecei Zeifertes k-dzei.

Vasras nometnes laikā skolēni ne tikai pilnveidoja savas vācu valodas zināšanas, bet arī iepazīstināja vācu draugus ar Latviju: visiem bijām sarūpējuši dāvanas ar Latvijas, Rīgas, Jūrmalas simboliku (karodziņi, nozīmītes, grāmatas u.c.). Valentīns savā viesklasē demonstrēja prezentāciju par Rīgas ievērojamām vietām un Latvijas politisko iekārtu; Savva – par Jūrmalu un mīļākajām Rīgas vietām, pēc tam visu klasi pacienāja ar „Rīgas šprotēm” un saldskābmaizi. Ļoti nopietni bija saplānojis visu, ko vajadzēs!

Paši skolēni par iespaidiem vasaras nometnē:

Valentīns: „Mēs jutāmies ļoti piederīgi mūsu klasēm skolā, kur mūs uzņēma tik sirsnīgi, mācību stundās skolotāji pret mums attiecās tāpat, kā pret jebkuru skolēnu klasē (...)”

Savva: „Man ļoti patika visas ekskursijas, bet īpaši – 1813. gada Tautu kaujas panorāma. Es gribētu apmeklēt līdzīga veida rekonstrukciju – 1945. gada Drēzdenes bombardēšanas panorāmu. Man vispār ļoti patika Saksija, un, atrodoties šeit, lasīju grāmatu, kurā šim apvidum ir vēsturiska nozīme. Lieliski! Žēl, ka vēl ne īpaši spēju sazināties vācu valodā, bet ļoti centos, un jutu, kā uzlabojas manas zināšanas. (...)”

Jau šodien mēs sākam gatavošanos jaunajai vasaras nometnei!

Academia Astra (Zvaigžņu Akadēmija) organizē šādus kursus:

Jūnijā – „Vācu valoda ar prieku!” Programmas mērķauditorija – 2. – 5. klašu skolēni.

Jūnijā – „Vācu valoda apvieno!” Programmas mērķauditorija – 6. – 11. klašu skolēni.

Jūnijā – „Samuraju spēles”. Programmas mērķauditorija – 1. – 5. klašu jaunie sportisti. Programma paredz treniņus, sporta aktivitātes un teoriju.

Jūlijā – „Atdzīvinātā vēsture”. Programmas mērķauditorija – 6. – 11. klašu skolēni ar interesi par vēsturi, kultūru, ģeogrāfiju, politiku. Programma paredz Vācijas vēsturiski nozīmīgu vietu apmeklējumus.

WILLKOMMEN! LAIPNI LŪDZAM!

Marina Šavikina,

vācu valodas skolotāja, projekta „Vācu valoda ar prieku” vadītāja