Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

P
O
T
C
Pt
S
Sv

 

Vecrīgas un modernās mākslas izpēte!

6. maijā, kad noslēgumam tuvojas mācību gads un ir iespējams apkopot gandrīz visu, kas izpētīts un apgūts mācību gada laikā kulturoloģijas un vizuālās mākslas stundās, 11a un 12a klašu skolēni devās uz Vecrīgu.

Mācību ekskursijai bija divi mērķi.

Pirmais - Vecrīgas arhitektūras apsekošana, lai praksē pārliecinātos, cik labi var atpazīt viduslaiku, renesanses un baroka arhitektūras ēkas un atsevišķas stilu detaļas. Tas ir lieliski, ka Rīgas bagātais kultūras mantojums ir tik daudzveidīgs, - tajā var atrast visu. Tas skolēniem arī veiksmīgi izdevās, un darba lapu uzdevumi tika izpildīti.

Otrais mērķis bija pasaules izcilo mākslinieku izstādes „Provansas valdzinājums” apmeklējums Rīgas biržā. Nevar ļaut notikt tik ievērojamam pasākumam bez mūsu skolēnu līdzdalības – ne tik bieži Rīgā var redzēt M. Šagāla, O. Renuāra, V. Van Goga, P. Pikaso u.c. pasaules klases mākslinieku darbus.

Iespaidos par izstādi skolēni dalījās nākošajā kulturoloģijas stundā. Sevišķi apmierināts ar izstādi bija 12a klases skolēns Dainis, - visi mākslinieku vārdi ir zināmi, viņu glezniecības stils – pētīts. Dainis bija gandarīts, ka izstādē varēja justies kā gandrīz profesionālis - mākslas pazinējs, ka varēja komentēt darbus un palīdzēt ar skaidrojumiem 11a klases skolēniem, kuri tikko sāk iepazīt moderno mākslu.

Atpakaļ