Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

Skolēnu mācību uzņēmums „BBB” Vislatvijas SMU Ziemassvētku gadatirgū

 12. decembrī notika "Junior Achievement Latvija" (JA Latvija) sadarbībā ar ilggadējo partneri “Swedbank” un modes un izklaides centru “Rīga Plaza” rīkotais ikgadējais Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kopumā pulcējot labākos 76 vidusskolas un 51 pamatskolas SMU no visas Latvijas.

Mūsu skolu gadatirgū pārstāvēja SMU „BBB” – 12a klases skolēni Ligita Ķibilda, Artūrs Romeiko, Gvido Zēvalds, Armands Kindzulis, komandai šogad pievienojies arī 10a klases skolēns Kalvis Stūrītis, lai gūtu pieredzi un, iespējams, veidotu savu uzņēmumu.

Šogad reģistrēti vairāk nekā 700 SMU, kas nolēmuši uzsākt savu uzņēmējdarbību. No tiem vairāk nekā 220 pieteica savu dalību Ziemassvētku gadatirgū, bet, izejot atlasi, piedalījās 127.

Šogad bija izvirzītas septiņas nominācijas, uz kurām vidusskolas grupā pretendēja 76 uzņēmumi. Vidusskolas grupu vērtēja pārstāvji no Dienas Medijiem, Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas, aģentūras Pars Advert, inbox.lv, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Republikas Patentu valdes, Latvijas Kokrūpniecības federācijas, Rimi Latvia, RTU Rīgas Biznesa skolas, Swedbank u.c.

Arī šogad „BBB” piedāvāja savu veidoto „Rīgas ābeci”, kuru papildina divi DVD ieraksti ar ābeces tulkojumu – gan angļu, gan latviešu valodā. Šogad skolēni izvēlējušies citas potenciālo klientu ieinteresēšanas metodes – ļoti skaisti iekārtotu stendu un vienotu komandas koptēlu. „BBB” arī šogad guva atzinību – iekļuva 5 labāko SMU skaitā nominācijā „Sociāli atbildīgākais SMU”. Apsveicam SMU „BBB” un tā konsultanti skolotāju Jolantu Lankovsku ar panākumiem!

Izvērtējot gadatirgū gūto pieredzi, Ligita stāstīja par jaunajām idejām, kā papildināt „Rīgas ābeci” ar izglītojošiem un atraktīviem produktiem, - tās rosinājis gadatirgū vērotais.

Gvido secināja, ka gadatirgus pieredze ļauj ieraudzīt, kā darbojas brīvā tirgus principi, konkurence. Gvido šķita interesanti, ka pēc padarīta darba daudzi iesaka, kā būtu labāk un ko vajadzētu, bet saņemti arī vērtīgi ieteikumi.

Kalvis pēc iegūtās pieredzes nonācis pie secinājuma, ka sagatavošanās pasākumam, kā arī darbošanās visu dienu tirdziņā, lai arī no malas šķiet vienkārša, tomēr prasa daudz enerģijas un pacietības. Par ļoti vērtīgu ieguvumu Kalvis uzskata iespēju pilnveidot saskarsmes prasmes, iespēju sevi pilnveidot un motivēt izaugsmei, bet svarīgākais - iespēja apzināties, cik svarīgs ir saliedēts komandas darbs.