11.a klases SMU „BBB” viesojas biedrībā „Patvērums „Drošās mājas””

Pagājušajā nedēļā 2.februārī 11a klases sklolēnu mācību uzņēmuma „BBB” dalībnieki Ligita, Gvido, Artūrs un Armands viesojās biedrībā „Patvērums „Drošās mājas””. Idejas ierosinātāja bija SMU konsultante - skolotāja Jolanta Lankovska. Skolēnu mērķis - iepazīstināt ar savu izveidoto „Rīgas ābeci” un uzdāvināt to cilvēkiem, kuri raduši patvērumu Latvijā un apgūst latviešu valodu. Pārdomas rosinošas bija sarunas par dažādiem jautājumiem ar biedrības Valdes priekšsēdētāju un projektu vadītāju Sandru Zalcmani. (Skat.attēlā)

Skolēni bija sagatavojušies apmeklējumam, tomēr, kā paši uzsvēra, tā izrādījās jauna pieredze – līdz šim bija jāuzstājas pierastas auditorijas priekšā, bet biedrībā viņos klausījās padzīvojuši cilvēki, kuru latviešu valodas zināšanas vēl ir visai ierobežotasLigita atzina, ka tā bijusi jauna prezentācijas pieredze, kad jādomā, lai auditorija saprastu teikto, kad ik mirkli tai jāpielāgojas. Turklāt mulsinājis tas, ka skolēnos ar tādu ieinteresētību un uzmanību ieklausās vidēja un pensijas vecuma cilvēki.

Skolēni biedrībā „Patvērums „Drošās mājas”” jutās gaidīti – viņos uzmanīgi klausījās, viņu izveidotā „Rīgas ābece” ieguva auditorijas uzmanību un interesi.

Gvido un Artūrs, daloties iespaidos, uzsvēra, ka te sastapuši vēl vienu ābeces mērķauditoriju – pieaugušos - patvēruma meklētājus, kuri apgūst latviešu valodu. Skolēnos ieklausījās ap 20 cilvēki – dažādu valstu (Krievijas, Ukrainas, Afganistānas, u.c.) piederīgie, kuri lūguši patvērumu Latvijā. Gvido un Artūrs bija gandarīti, ka ir cittautieši, kuri ir motivēti un grib zināt valsts valodu. „Ja cilvēki pat pensijas vecumā cenšas mācīties, tas liecina, ka viņi patiešām ciena mūsu valsti un grib būt tai piederīgi, grib būt mūsu sabiedrības daļa. Un tas ir tik iepriecinoši,” atzina Artūrs.

„Iespējams, ka ir cilvēki, kuri maz vai nemaz nav informēti par šiem jautājumiem. Arī es līdz centra apmeklējumam nezināju, kā īsti darbojas šādas organizācijas. Tā ir jauna un svarīga pieredze,” tā izteicās Armands.

Biedrības Valdes priekšsēdētāja Sandra Zalcmane izteica piedāvājumu turpināt sadarbību ar skolu, - veikt izglītojošu pasākumu, kurā iepazīstinātu skolēnus ar cilvēku tirdzniecības un bēgļu problemātiku. Tā ir kļuvusi visai aktuāla, un ir labi būt informētiem.