Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!

Patriotisma nedēļas pasākumi skolā

Tāpat kā mūsu valstī, arī mūsu skolā Patriotisma nedēļa novembrī norisinājās īpašā gaisotnē – jūtams Latvijas lielās jubilejas tuvums. Šo nedēļu raksturo daudzveidīgas skolēnu aktivitātes, izzinot Latvijas dabu, cilvēkus, vēsturi, kultūru.

Skolas gaiteņos bija skatāmas skolēnu pētniecisko darbu gaitā veidotās fotogrāfijas, kurās iemūžinātas Latvijas skaistākās vietas, cilvēki un to kopību apliecinoši pasākumi un darbi. Tas bija ceļojums pa Latvijas robežu tās 1836 km garumā.

Sevišķi piesātināts aktivitātēm bija 16. novembris - latviešu valodas skolotāju vadībā tapa skolēnu radošie darbi „Apceļo, Aplido, Apmīļo Latviju!”, bet viktorīnā „Latvijas novadi” skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas novadu īpatnībām. Skolēni demonstrēja savas veidotās videofilmas par Latviju, un šajā sacensībā labākā bija 9.a klases skolēna Raita Zēvalda filma. Noslēdzošais pasākums šajā dienā – erudītu spēle Latvijas vēsturē, kuru bija sagatavojusi vēstures skolotāja J. Lankovska. Spēlē erudītākā izrādījās 7.a klases komanda.

17. novembrī svētkiem rotātajā zālē norisinājās svinīgais mūsu valsts dzimšanas dienai veltītais pasākums. Tajā skanēja skolēnu veltītie skaistākie vārdi mūsu zemei, skanēja dzeja un tautasdziesmas. Pasākuma noslēgumā izpildījām Latvijas valsts himnu, vēlot saules mūžu mūsu Latvijai.