Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

5.a un 5.b klases skolēni dodas uz Kara muzeju

Šī gada novembrī projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros 5.a un 5.b klase devās uz Kara muzeju, lai iepazītos ar Lāčplēša dienas notikumiem un to nozīmi Latvijas pastāvēšanas vēsturē.

Mūsu ceļojums uz Kara muzeju sākās pavisam negaidīti – pie paša Kara muzeja bija izvietota militārās tehnika bērnu un pieaugušo apskatei, kur gan Latvijas, gan citu valstu militārās personas stāstīja un rādīja bērniem, kā izskatās dažāda veida ieroči, un kara mašīnas. Bērnus ļoti ieinteresēja praktiskā darbošanās, kā arī īpašu sajūtu veidoja pretī Kara muzejam esošais ugunskurs, kas sildīja nosalušos bērnus un pieaugušos.

Pēc tehnikas apskatīšanas naigā solī devāmies iekšā Kara muzejā. Mūsu apmeklētās nodarbības tēma bija “No Lāčplēša leģendas līdz Lāčplēša ordenim”. Mūsu došanās mērķis bija uzzināt vairāk par Lāčplēša dienas vēsturisko nozīmi un nenoliedzami – kā radies šis cēlais Lāčplēša dienas nosaukums. Lai gan valsts svētki skolā tiek svinēti katru gadu un bērni ar vien no jauna iepazīst dažādus faktus par Latvijas vēsturi, skolēni bija ļoti ieinteresēti jautājumos par Lāčplēša ordeni, Bermontiāžu cīņām un Latvijas neatkarības nosargāšanu tikai gadu pēc tās pasludināšanas.

Bērniem bija iespēja iepazīties ar Latvijas laika karavīra tērpā ģērbtu puisi, kurš stāstīja interesantus faktus par Latvijas vēsturi, neatkarības pasludināšanu, nosargāšanu un cildināšanu arī mūsdienās. Nodarbība notika ļoti jaukā un omulīgā telpā, kur gar sienām bija izvietoti dažādi bērniem domāti materiāli par Latvijas vēstures tēmām un interaktīvā tāfele, uz grīdas mīksts paklājs un pufi, kurus bērni varēja telpā izkārtot un pārbīdīt pēc savām vēlmēm. Ļoti patriotiskā garā kopīgi pārskatījām, kas bija cilvēki, kuri saņēma Lāčplēša kara ordeni, par kādiem nopelniem viņi to ieguva. Bērni uzdeva jautājumus par Bermontiāžu cīņās piedalījušos sieviešu un vīriešu dzīvesstāstiem un likteni.

Visbeidzot bērni varēja veidot savu Lāčplēša dienas plakātu, izmantojot nelielu magnētisku tāfeli un magnētu sagataves par Lāčplēša dienu. Grupās veidotie plakāti pēc tam tika prezentēti un skolēni saņēma bagātīgas uzslavas no muzeja darbinieka par izdomu un centību.

Dodoties atpakaļ uz skolu, bērni daudz pieminēja, ka ļoti vēlētos atgriezties Kara muzejā un vairāk iepazīties ar Latvijas vēsturi.

Atpakaļ