Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

Vēl nesenā pagātnē nauda bērna ikdienas izdevumiem asociējās ar pilnām kabatām monētu. Šodien jau aizvien vairāk vecāku atver arī bērniem kontu bankā un piešķir viņiem pašiem savas maksājumu kartes. Ko bērniem iemāca kabatas nauda, kas tiek pārskaitīta kontā, un kā iemācīt atbildīgi kontrolēt finanses jau no mazotnes?  seb 

 

Privātā vidusskola "Klasika" sadarbība ar izglītības aģentūru "Meridian Group" piedāva grupu braucienus skolēniem un valodas apguves programmas Lielbitānijā.  

Cik ilgu laiku bērns drīkst pavadīt pie planšetes, viedtālruņa un televizora? Vēl ilgi pirms atkarības rašanās bērna jutīgā nervu sistēma var tikt pārmērīgi noslogota pat pie mērenas, bet regulāras laika pavadīšanas ekrānierīcēs.

 

Cilvēkiem, kuri dzīvo, uz lietām skatoties ar optimistiskāku skatu, taču nezaudē arī realitātes sajūtu, daudzas lietas izdarīt un saprast ir vieglāk. Ja bērns izaugs par optimistu, viņam dzīvē var ne tikai labāk veikties darbos, bet arī viņa mentālais stāvoklis būs stabilāks un dzīve – laimīgāka. 

Bieži vien vecāki, ierobežojot bērna virtuālajā vidē pavadīto laiku, pieļauj kļūdas, jo nezina, kā rīkoties situācijās, kad bērns vairs neklausa vecāku lūgumam nolikt malā viedierīci.

Ja gadījumā tavs bērns sācis "bastot" skolu, ir vērts pievērst uzmanību, kāda noskaņa valda ģimenē. Dažreiz vecāki saskaras ar šādu problēmu, turklāt to viņi uzzina ne jau uzreiz, bet tad, kad kavējumi jau kļuvuši sistemātiski.

Mūsdienās daudzās ģimenēs regulāras diskusijas izraisa pārāk ilga sēdēšana ekrānā, un pat tad, ja ir izrunāti ekrāna laika noteikumi, to pildīšana ikdienā nav viegla.

Agrāk vai vēlāk katrā ģimenē pienāk diena, kad bērni sāk izrādīt pastiprinātu interesi par jaunajām tehnoloģijām un internetu. Katrs gadījums ir individuāls. Vieni mazuļi iekāros vecāku telefonu jau divu gadu vecumā, citos interese modīsies vien četros gados.  seb