Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

Eiropas Komisija Rīgā apbalvo eTwinning Eiropas balvas ieguvējus – privātās vidusskolas “Klasika” projekta “ICT World 2017” komandu

Šī gada 11. aprīlī Rīgā, privātajā vidusskolā “Klasika” notika apbalvošanas ceremonija, kurā Eiropas Komisijas pārstāve Sesila Le Klerka (Cecile Le Clercq, Izglītības, jaunatnes, sporta un kultūras ĢD) kopā ar Rīgas domes, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāvjiem apbalvoja privātās vidusskola “Klasika” īstenotā eTwinning sadarbības projekta “ICT World 2017” skolotājus un skolēnus, kuri teju 700 projektu konkurencē ieguva 1. vietu prestižajā eTwinning Eiropas Balvas konkursā.

Balvas pasniegšanas ceremonija skolā bija īpašs notikums. Tajā projekta skolēni ne tikai saņēma augsto Eiropas Komisijas novērtējumu un dāvanas par rūpīgi veikto darbu projekta īstenošanā, dažādu iestāžu pārstāvju pateicību, bet arī pārējiem skolas skolēniem, skolotājiem un projekta lielākajiem faniem – vecākiem – prezentēja projektā paveikto. Videokonferencē ar projekta partneriem Čehijā, Latvijas skolēni, izmantojot Makey Makey programmu, čehu tautas dziesmu nospēlēja uz “banāniem”. Tāpat klātesošie viesi varēja apskatīt skolēnu programmētos robotiņus un 3D modeļus – fibonači skaitļa jeb zelta griezuma “viļņus”, no kuriem projekta laikā izveidota arī “Baltijas jūras viļņu” 3D glezna. Arī pasākuma viesi noslēgumā tika pie mazām piemiņas balvām fibonači skaitļa 3D formātā.

Eiropas Komisijas pārstāve Sesila Le Klerka projekta komandai izteica atzinību par sasniegumiem projektā “Šis projekts ir izcils sadarbības un augstas skolēnu iesaistes piemērs. Projektā iesaistītie skolēni ne tikai apguva STEM* priekšmetus, bet darīja to ļoti radošā veidā, bija motivēti sasniegt plānoto. Esmu ļoti priecīga, ka šodien varu būt šajā skolā un klātienē sveikt eTwinning Eiropas balvas ieguvējus.”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore savā uzrunā uzsvēra skolēnu ieguvumus: “Darbojoties projektā skolēni attīstīja dažādas IKT prasmes, tostarp programmēšanas un 3D modelēšanas prasmes, kā arī svešvalodu zināšanas un spēju sadarboties starptautiskās komandās. Tās ir prasmes, ko mūsdienās var vēlēties katrs darba devējs.”

Atpakaļ