Ekskursija uz Kino muzeju

12. decembrī 5.a un 5.b klases skolēni devās ciemos uz Rīgas Kino muzeju (iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros). Muzeja gaisotne bija kā īstā kino uzņemšanas laukumā. Skolēni varēja iejusties dažādās ar kino saistītās profesijās, iepazīties ar neredzētiem priekšmetiem, kuri palīdz filmā veidot kustību vai kādus efektus. Dzirdējām par dažādu atšķirīgu filmu tapšanas niansēm, bet pats galvenais – pašiem bija iespēja izveidot nelielu filmiņu kadru pa kadram.

"Man ļoti patika muzejs, tāpēc, ka ļoti daudz uzzināju par seno kino, redzēju senlaicīgo aparatūru. Man patika arī veidot multfilmas, jo bija daudz materiāla no kā gatavot filmu varoņus."
Jegors, 5.b klase

"Muzejā bija ļoti interesanti! Redzējām ar kādām kamerām agrāk filmēja filmas. Uzzināju, kā veidoja 2D un 3D multfilmas. Interesanti bija veidot pašiem papīra multenes. Man patika!"
Nika, 5.b klase

"Man izdevās pašai uztaisīt savu multenīti, un man tas ļoti patika. Tur bija jautri, un es gribētu uztaisīt savu filmu kā režisore. Gribējās tur pavadīt vairāk laika."
Lota Rēzija Jansone, 5.a klase

“Man izdevās realizēt multenes ideju, kura ir tik smieklīga – redzot popkorna kiosku uz lidostas skrejceļa… Nākamreiz varētu uztaisīt kvalitatīvāku filmiņu.”
Ričards Savins, 5.a klase

“Man izdevās filma kopā ar Ričardu. Mēs nākamreiz noteikti veidotu citādāku filmu. Man patika “spoguļu kino”, kā tas atveido attēlus kustībā.”
Jānis Liepiņš, 5.a klase

“Kad taisījām savas filmas, man padevās uzzīmēt norises fonu, bet Lota zīmēja cilvēkus un detaļas mūsu filmai “Ziemassvētku traģēdija”. Es gribētu vēlreiz tur atgriezties, jo esmu dzirdējusi, ka tur ir arī citas nodarbības.”
Alise Ozoliņa, 5.a klase