Izstāde un radošā darbnīca „Arsenālā”

27. janvārī 10a un 12a klases skolēni apmeklāja mākslinieka Pētera Sidara personālizstādi „Tveramā kustība” izstāžu zālē „Arsenāls”.

Darbi veidoti daudzveidīgās tehnikās, par tiem interesanti stāstīja gide, stāstā iepazīstinot ar autora neparasto personību. Mākslinieks ir modernās mākslas pārstāvis, tāpēc viņa darbi tālu no tradicionālajiem priekšstatiem par mākslu – darbi veidoti, laminējot plūstošu krāsu, kausējot dažādus plastmasas sadzīves priekšmetus, citās neparastās tehnikās, kā arī saskatot visneiedomājamākos atveidojamos objektus, tie izpildīti tradicionālā glezniecības manierē.

Daloties iespaidos par pasākumu, skolēni atzina, ka tik dīvainus darbus un objektus nebija gaidījuši, bet tā bija laba pieredze izpratnei, kas ir modernā māksla, - ideja, spēle, - ar materiāliem, faktūrām, iespaidiem, sajūtām. Turklāt bija iespēja apjaust, ka šādi mākslas darbi nav vienkārši „kaut kas, ko var katrs”, bet pārstāv autora domu, ideju, izpausmi, kurai iespējams tuvoties.

Laba bija iespēja radošajā darbnīcā pašiem skolēniem iejusties mākslinieku lomās, mēģinot, cik viegli realizēt plānoto ideju, ja nav iespējams kontrolēt krāsu plūsmu. Gandarījumu vairoja atziņa, ka, darbojoties modernisma stilā, kā mākslinieks var justies ikviens, - radīt vienreizēju darbu, izsakot sevi krāsās, līnijās, formās, bet iespējams arī piešķirt nozīmi, ja pirms tam nebija skaidrs, ko vēlas izeikt.

Attēlos var redzēt gan izstādes skatus, gan skolēnu veikumu, - daudzveidīgu noskaņu darbus un pat krāsainu pūdeli, par kura esamību pirms darba pabeigšanas nezināja pats autors.