Jauno uzņēmēju diena 2015

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija 19.maijā organizēja ikgadējo Jauno uzņēmēju dienu Latvijas Universitātes Lielajā aulā (Rīgā, Raiņa bulvārī 19) no plkst. 11:00 līdz plkst. 20:00. Jauno uzņēmēju dienas mērķis - veicināt skolēnu uzņēmību un uzdrīkstēšanos, pārbaudot savas uzņēmējspējas praktiskā darbībā, sekmēt skolēnu prasmes inovatīvu un radošu ideju attīstībā, attīstīt jauniešu spējas pieņemt pārdomātus un pamatotus lēmumus, kas veicina personisko un sabiedrisko labklājību.

Par iespēju piedalīties sacentās labākie SMU no visas Latvijas. Šogad ir dibināti 814 mācību uzņēmumi, no kuriem vidusskolas SMU grupā tika atlasīti labākie 12.  Iespēju startēt finālā izcīnīja arī privātās vidusskolas ,,Klasika” SMU ,,B.B.B”( no 11.a klases – Ligita Ķibilda, Artūrs Romeiko, Armands Kindzulis, Gvido Zēvalds, SMU konsultante – skolotāja Jolanta Lankovska), sīvā sacensībā uzvarot konkurentus no Rīgas Valsts 1. un Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, kur ekonomiku un komerczinības apgūst padziļināti. Godu pārstāvēt Rīgu izpelnījās Privātā vidusskola ,,Klasika” un Rīgas Valsts 3. ģimnāzija.

Gatavošanās Jauno uzņēmēju dienai bija darbietilpīga – stenda izveidošana, uzņēmumu raksturojošas prezentācijas un teksta izstrāde pēc stingri noteiktiem kritērijiem, gatavošanās individuālām paneļintervijām ar banku un augstskolu pārstāvjiem. Jauno uzņēmēju diena noritēja saspringti, pārvarot lampu drudzi un draudzīgi strādājot komandā, ko pozitīvi novērtēja  Junior Achievement  biroja darbinieki. Paldies SMU konsultantei skolotājai Jolantai Lankovskai par pacietību un ieguldīto darbu, sniedzot atbalstu skolēniem.

JA Latvija SMU programmas stratēģiskā partnera un ilggadēja atbalstītāja Swedbank Latvija Uzņēmējdarbības kompetences centra vadītāja Evita Jansone uzsvēra: "Skolēnu uzņēmējspēju attīstība un iespēja veicināt tieši praktiskās uzņēmējdarbības izglītības pieejamību jauniešiem ir tas, kāpēc Swedbank atbalsta Skolēnu mācību uzņēmumu programmu. Jauno uzņēmēju dienā mēs vēlreiz varējām pārliecināties par to, ka Latvijā aug jauna un spēcīga uzņēmēju paaudze. Jaunieši parādīja, ka darbojoties mācību uzņēmumā, ir iemācījušies organizēt savu laiku, strādāt komandā, definēt mērķus, plānot finanses, organizēt pārdošanu. Tā pieredze, ko jaunieši iegūst, ir lielākā vērtība.”

Un vēlreiz – apsveicam SMU ,,B.B.B.” – vienu no Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) SMU programmas 2015 finālistiem!