Tālr.: +371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

Skolēnu dalība “Ēnu dienā”!

 4.aprīlī mūsu skolēni piedalījās karjeras izglītības programmas pasākumā “Ēnu diena”, kas sniedz unikālu iespēju skolēniem vērot un iejusties daudzveidīgu profesiju pārstāvju darba ikdienā, palīdzot skolēniem izdarīt apzinātu nākotnes karjeras izvēli un labāk sagatavoties darba tirgum.
Skolēni apmeklēja un kļuva par “ēnām” tādās iestādēs kā “Pusaudžu resursu centrs”, veterinārā klīnika “Pet City”, Ugunsdzēsības muzejs un Austrumu slimnīca. Šīs vizītes sniedza vērtīgu pieredzi un jaunas zināšanas par dažādām profesijām.
Vēl šogad mūsu skolēni ieguva neparastu pieredzi! Pie mums ciemos ieradās īsts beisbolists, kurš skolēniem organizēja sporta pasākumu, tā laikā notika dažādas aktivitātes:
- iepazīšanās ar beisbola inventāru;
- speciālu beisbola iesildīšanās uzdevumu veikšana;
- piedalīšanās dažādos vingrinājumos ar beisbola elementiem;
- vienkāršotas beisbola spēles spēlēšana.
Esam pateicīgi visiem “Ēnu dienas” organizatoriem un dalībniekiem! Skolēni iedvesmoti pārdomām par savu nākotnes profesijas izvēli.

Iedvesmojoša tikšanās ar Jeļenu Tonovu “Klasikā”!

12. aprīlī mūsu skolas 7.-9.klašu skolēniem bija iespēja tikties ar Jeļenu Tonovu, laika plānošanas, sabiedrisko attiecību un projektu vadības speciālisti. Jeļena ir pazīstama arī kā sieviešu biznesa kluba “Ladies Deal Club” vadītāja, LBEC.LV mājsaimniecības un finanšu pratības centra dibinātāja. Viņa arī raksta un izpilda dziesmas, sacer pasakas bērniem.
Pasākums ar nosaukumu “Līderība. Spēja stāties pretī realitātei.” deva iespēju skolēniem gan iepazīties ar Jeļenu, gan pārdomāt viņas teikto par līderības būtiskākajiem aspektiem. Viens no galvenajiem tikšanās jautājumiem bija: “Kas jādara, lai dzīvē gūtu panākumus?” Jeļena stāstīja, ka panākumu atslēga ir nenogurstošs darbs ar sevi, savas personības pilnveidošana, spēja stāties pretī dzīves pārbaudījumiem un nemitīga vēlme pēc izaugsmes.
Esam pateicīgi Jeļenai Tonovai par viņas iedvesmojošo stāstījumu!
Ar nepacietību gaidām iespēju atkal tikties mūsu skolā! 

Mācību ekskursija uz Rīgas pašvaldības policiju

1.bc klase devās izzinošā mācību ekskursijā, lai iepazītos ar policista profesiju un policijas nozīmīgo lomu sabiedrībā. Ar izzinoša video palīdzību skolēni guva priekšstatu par to, kā pašvaldības policija strādā, lai nodrošinātu kārtību un drošību mūsu pilsētā. Pieredzējušais bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas galvenais speciālists Artjoms Kalacis sarunā ar bērniem akcentēja bērna pienākumus skolā un mājās, uzsvēra cieņas nozīmi savstarpējās attiecībās. 

Uzņēmējdarbības iedvesmas konference

19. oktobrī Ķīpsakā notika kārtējā Uzņēmējdarbības iedvesmas konference UZDRĪKSTIES UZVARĒT 2023 - “APSTEIDZ NĀKOTNI”, kurā šogad kārtējo reizi veiksmīgi uzņēmēji, jauno tehnoloģiju pazinēji un radošie cilvēki dalījās pieredzē. No šī pasākuma Anastasiia 12.kl., Mariia 12.kl., Arturs 11.kl., Mihails 11.kl. iedvesmojās jauniem izaicinājumiem un panākumiem! 

Dizaina domāšanas darbnīca

Skolu programmas “Dzīvei gatavs” ietvaros 15. janvārī 9. un 10. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz IT uzņēmuma "Accenture" Latvijas filiāli.

16. janvārisLasīt vairāk

7.a klases skolēni 22. decembrī liecības ar 2017./2018. mācību gada 1. semestra vērtējumiem saņēma Latvijas Universitātes Bibliotēkā Kalpaka bulvārī.

Latvijas Universitātes Bibliotēka Kalpaka bulvārī pēc renovācijas (2012. gada marts - 2013. gada janvāris) darbojas kā informacionāls atbalsts pētniecībai LU humanitāro un sociālo zinātņu pētniecības institūtiem.

22 . decembrisLasīt vairāk

5.a klase LU Botāniskajā dārzā!

2016./2017.m.g. nu ir noslēdzies. Un mācību gada noslēgumu 5.a klase nolēma pavadīt LU Botāniskajā dārzā, pētot augus, kukaiņus, putnus un smeļot dabas enerģiju jauniem piedzīvojumiem. Rododendri zied krāsu krāsās, plaukst ceriņi, jasmīni, īrisi un peonijas, apkārt zuz bites, un skaidrs, ka vasaras brīvlaiks ir sācies.

14 . maijsLasīt vairāk

Rīgas Dabaszinību skola

Skolēniem bija jānosaka pazīmes, pēc kādām var atpazīt augus, par to esamību arī pārliecināties gan siltajā, gan aukstajā siltumnīcā. Tad bija jāatpazīst augu sēklas, jāmin mīklas, jādarbojas ar interaktīviem augu noteicējiem, un tas bija to vērts.

9 . februārisLasīt vairāk

Mēs Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā

Diena, kad tika atvērtas Dainu skapja durvis un atvilktnes...

14 . oktobrisLasīt vairāk

Literārā otrdiena - Tikšanās ar bērnu dzejniekiem.

24. maijā 2.b un 3.b klases skolēni apmeklēja Rīgas Centrālo bibliotēku. Tur norisinājās tikšanās ar bērnu dzejas autorēm Regīnu Maskajevu un Jeļenu Romaņenko.

23 . maijsLasīt vairāk

Vispasaules pasākums “STEM Discovery Week 2016”

No 22. līdz 29. aprīlim notika vispasaules pasākums “ STEM Discovery Week 2016”. Šīs akcijas ietvaros 10. un 11. klases skolēni apmeklēja Rīgas Aeronavigācijas Institūtu, kur iepazinās ar institūta darbību: ar izglītības virzieniem un programmām, kuras piedāvā institūts, ar uzņemšanas nosacījumiem, kā arī ar studentu dzīvi institūtā.

28 . aprīlisLasīt vairāk

Projekta darba prezentācija "Fizika angļu valodā"

Nu jau par tradīciju kļuvuši projekti 12. klasēm, kuru mērķis ir angļu valodas lietošana eksaktajos priekšmetos. Šogad izvēlētais mācību priekšmets bija fizika, kas galvassāpes sagādā ne vienam vien skolēnam un nu vēl angliski. Interesanti atzīmēt, ka šogad vairāki skolēni savu tēmu izdomāja paši un lieliski tika galā.

21 . aprīlisLasīt vairāk

Balvas „Rīgas Lauva” ieguvēji – SMU „B.B.B.” Pavasara gadatirgū

Šogad Junior Achievement Latvija organizētais Pavasara gadatirgus norisinājās 24. un 25. martā tirdzniecības centrā „Domina”. Pirmajā gadatirgus dienā – 24. martā piedalījās 91 skolēnu mācību uzņēmums no Rīgas skolām un 9 studentu mācību uzņēmumi.

23 . martsLasīt vairāk

Mācību ekskursija uz LU cietvielu fizikas institūtu

Iepazināmies ar institūta vēsturi, galvenie pētniecības virzieni ir: • Elektroniskie un jonu procesi platzonas materiālos ar dažādu struktūras sakārtotības pakāpi; • Neorganiskie materiāli – monokristāli, keramika, stikli, nanostrukturētas virsmas kārtiņas optikai, elektronikai un atjaunojamajai enerģētikai; • Daudzfunkcionālie, hibrīdie un organiskie materiāli fotovoltaiskajiem elementiem, Saules bateriju pārklājumiem, ūdeņraža uzkrāšanai, kurināmā šūnām, gaismu emitējošām diodēm (LED, OLED), fotonikai un organiskajai elektronikai; • Zinātniskie instrumenti, analītiskās ierīces un sensori vides monitoringam; • Redzes zinātne, jaunas tehnoloģijas psiho-fizikālajiem pētījumiem un redzes aprūpes tehnoloģijas.

9 . februārisLasīt vairāk

Pieredze Ēnu dienā

10.februāris – Ēnu diena visā Latvijā. Kāds savu sapņu profe-siju izvēlas jau agrā bērnībā un mērķtiecīgi piepilda šo sapni, vis-biežāk tomēr jauniešiem ir grūtī-bas ar karjeras ceļa izvēli. Tāpēc speciālisti uzsver, ka mērķtiecīga interešu un spēju apzināšana un jēgpilna darbība ir priekšnoteikums, lai tālāko karjeras izvēli izdarīt būtu pēc iespējas vienkāršāk un atbilstošāk pašam jaunietim.

9 . februārisLasīt vairāk

„BBB” Vislatvijas SMU Ziemassvētku gadatirgū

12. decembrī notika Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kopumā pulcējot labākos 76 vidusskolas un 51 pamatskolas SMU no visas Latvijas.

12 . decembrisLasīt vairāk

Skolēnu mācību uzņēmums „BBB” Starptautiskajā SMU gadatirgū

No 30. marta līdz 1.aprīlim biznesa izglītības biedrība „Junior Achievement Latvija” jau septīto gadu organizēja SMU festivālu. Tajā piedalījās arī mūsu skolas 11.a klases skolēnu mācību uzņēmuma „BBB” dalībnieki ar savu produktu – „Rīgas ābeces” komplektu.

22 . aprīlisLasīt vairāk

Skeiteris Madars Apse

11. martā mūsu skolā pēc ilgas gaidīšanas viesojās nu jau jāsaka pasaulslavens skeiteris Madars Apse. Viņš ir kļuvis par pirmo latvieti, kurš svinīgi ir uzņemts profesionālo skeiteru aprindās.

20 . martsLasīt vairāk

Skolēnu mācību uzņēmums BBB Pavasara gadatirgū

7. martā uz Vislatvijas SMU Pavasara gadatirgu Rīga Plaza pulcēja Junior Achievement Latvia dalībskolu skolēnu mācību uzņēmumus.

7 . martsLasīt vairāk

Eksaktie priekšmeti angļu valodā - "ĶĪMIJA"

STEM mācību priekšmeti – zelta atslēdziņa veiksmīgai karjerai.

26 . februārisLasīt vairāk

11.a klases SMU „BBB” viesojas biedrībā Patvērums „Drošās mājas”

2. februārī 11.a klases sklolēnu mācību uzņēmuma „BBB” dalībnieki Ligita, Gvido, Artūrs un Armands viesojās biedrībā „Patvērums „Drošās mājas””.

17 . februārisLasīt vairāk

JA – YE Vislatvijas gadatirgū

11.a klases skolēnu mācību uzņēmuma „B.B.B.” uzvara JA – YE Vislatvijas gadatirgū

11 . decembrisLasīt vairāk

Meistarklase matemātikā

Pēc Latviešu valodas aģentūras iniciatīvas un lūguma privātajā vidusskolā „Klasika” no 2014.gada 30.oktobra līdz 2015.gada 29.janvārim tika organizēta pedagogu meistarklase „Metodisko paņēmienu daudzveidība matemātikas stundā multilingvālā vidē”.

20 . novembrisLasīt vairāk

Meža detektīvi

Pētnieciskā ekspedīcija 1.-4.kl.

23 . septembrisLasīt vairāk