Skolēni pēta A. Naumova darbus LNMM

2018. gada 4. aprīlī 7.a, 9.a, 11.a un 12.a klases skolēni apmeklēja Alekseja Naumova darbu izstādi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Izstāde īpaša tāpēc, ka tajā skatāmi gan agrīni mākslinieka darbi, gan gleznas no privātkolekcijām, kas līdz šim plašāk nav bijušas skatāmas.

Skolēni pētīja, kurus mākslas žanrus un virzienus pārstāv izstādes darbi, noteica dominējošās tēmas izstādē. Bija jāizvēlas darbi, kuri patīk vislabāk un kurus vēlētos iegādāties savai dzīves telpai.

Kā sev tīkamākos skolēni izvēlējās darbus košās, piesātinātās krāsās  - gan eksotiskas dabas ainavas ar pludmalēm, palmām, gan pilsētu skatus. Izvēli noteica arī personīgās atmiņas par ceļojumiem, kuros apmeklētas attēlotās vietas. Ievērību guva arī Latvijas ainavas, sevišķi – Ventas rumba Kuldīgā, novērtējot tās skaistumu.

Izstāde bija lieliska iespēja gan pielietot un pārbaudīt iegūtās zināšanas vizuālās mākslas un kulturoloģijas stundās, gan gūt jaunus iespaidus un pieredzi, bagātinot savu personību.