Tālr. :+371 28643874 Krimuldas 2, Rīga, LV-1039

 

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun

МЕРОПРИЯТИЯ

Valentine’s day around the world by 7th grade students

Every February the 14th people all around the world send cards, flowers, chocolates and presents to someone they love. People celebrate St. Valentine’s day! But do the traditions vary around the world?

In the UK people spend about £503m on cards, flowers, chocolates and other gifts for Valentine's Day. Different phone text messages are very popular too. For example, · WUBMV - will you be my Valentine, · xoxoxoxoxo - hugs and kisses,· ILUVU - I love you.

In Germany people write their messages on the giant ginger cookies. They usually come with ribbons so they can be hung around a neck of a sweatheart.

In Japan Valentine’s Day is celebrated in a very unique style. Women give chocolates to men.There are two types of chocolates, “Giri-choco” and “Honmei-choco”. In return women receive presents on a White Day, in March. 

In Thailand sky diving and underwater weddings are incredibly popular during this day.

In Klasika school this year the student government organized interesting Valentine’s Day activities.

The students of primary school made their Valentine’s cards. They could choose the types of materials and patterns they want to use as well as they wrote a message on their cards.

Let us congratulate the winners of this competition:

1st place - Viktors Apalenis (1.b)

2nd place - Jūna Anna Plotņikova (4.b)

3rd place - Nika Pokhylko(4.b)

Valentine’s Day is a good day to make classrooms just a little bit more special. All students were encouraged to decorate their classrooms, make them brighter to feel the spirit of the holiday.

The winners among the 1.-5. forms are:

1st place -1.b students

2nd place -5.b students

3rd place - 2.a students

The winners among the 6.-12. forms are:

1st place -12.b students

2nd place - 6.b students

3rd place - 9.b students

Also, there was St. Valentine’s day mail box in the school hall. Students sent and received messages. The day was full of great excitement, fun and joy! 

Конкурс открыток Валентинок и на самый красивый, украшенный класс ко дню С. Валентина

Поздравление 

Labdarības akcija – atbalsts dzīvnieku patversmei „Labās mājas”

Jauno 2018. gadu Skolēnu Padome iesāka ar domu, lai vairojas labais - ne tikai lai piepildās labie jaunā gada vēlējumi, bet arī lai aktualizētu labo darbu ideju. Kā aktivitāti izvēlējāmies labdarību, tādēļ aicinājām 1.-12. klases skolēnus un skolotājus iesaistīties labdarības akcijā un palīdzēt dzīvnieku patversmei „Labās mājas”, dāvinot tās iemītniekiem ikdienā nepieciešamās mantas, barību, kā arī lietas, kas mīluļiem ikdienā sagādātu prieku.

Akcijas noslēgumā tika secināts, ka patversmes dzīvniekiem sagādātas gan ēdambļodiņas, pavadiņas un siksniņas, dažādi suņu/kaķu konservi un kārumi, spēļmantiņas, kaķu tualetes un smiltis, vairākas dabīga materiāla segas, palagi un dvieļi, mazo sunīšu apģērbs, kā arī vairāk kā 17 kg kaķu barības un 24,5 kg suņu barības.

Saziedotās veltes tika nogādātas dzīvnieku patversmē „Labās mājas”. Mēs ne vien nogādājām saziedoto barību un lietas, bet arī izvedām pastaigā sunīti Bellu un veltījām laiku viņas likteņa biedriem. Par ciemošanos stāsta aizkustinošas fotogrāfijas un video.

Sirsnīga pateicība visiem skolēniem, kas piedalījās labdarības akcijā! Aicinām arī turpmāk atbalstīt dzīvniekus un kopā ar klasesbiedriem vai ģimeni turpināt iesāktos labos darbus.

Skolēnu Padome,
Elizabete Oboruna (12.a)
un Elizaveta Yurachkovskaya (12.b)

Рождественские настроения

Продолжая многолетнюю традицию, ребята из школьного самоуправления попросили учеников украсить и помещения, и двери своих классов. Так как каждый класс хотел, чтобы именно их елочка стала не только самой красивой, но и самой необычной, к процессу они подошли очень творчески, и в результате в коридорах «Классики» появилась целая выставка нестандартных и креативных елочек.

Для того, чтобы еще больше раскрасить наши будни, был организован день Гномов, когда все ученики вместо школьной формы надели костюмы и шапки гномов. В школе царила радостная атмосфера, которая одновременно и не помешала учебе, и позволила вдоволь насладиться ожиданием приближающихся праздников. Нам кажется, что день Гномов стоит сделать традицией, и обязательно повторить и в следующем году! :)

Школьное самоуправление, конец 2017 года

 День рождения Латвии

Tādas emocionālas dienas, kad svētki ienāk mūsu skolā, mūsu mājās, mūsu pilsētā. Svētki vairojuši prieku un lepnumu par piederību savai valstij,  tas  ir laiks, kad jubilāre ir mūsu Latvija.

Sirsnīgi sveicam Tevi, Latvija, dzimšanas dienā un vēlam nosargāt cilvēkos patiesās vērtības, saglabāt kultūras mantojumu, tradīcijas, nezaudēt pašapziņu un alkas pēc labākiem laikiem un mums katram darīt savus labos darbus tā, lai Latvijā dzīvotu laimīgi ļaudis, tā būtu sakopta, pārtikusi, plaukstoša un līdzvērtīga citu pasaules valstu pulkā!

Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija, priecīgus svētkus visiem!

Elizabete Oboruna, SP prezidente 

 c У каждого из нас свой путь, который мы проходим в Латвии, или вне ее границ, но в душе мы всегда будем чувствовать гордость и радость за страну, в которой родились.

Прозвучавшие песни и стихотворения стали нашим подарком для Латвии на ее пути к 100-летнему юбилею. Торжественно. Душевно. Проникновенно.

От имени школьного самоуправления, Андрис Пясецкис, 7А класс

 ... no esejām “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!”

Rihards Zvingēvics –Dreimanis:  Latvija ir mana tēvuzeme, par kuru cīnījās mani senči. Man šī valsts liek justies īpašam, jo, esot tik maza, tā ir spējusi veikt tik neparastas lietas tik sarežģītos laikmeta griežos. Mums ir valsts un tauta ar sarežģītu likteni  gan Latvijā, gan pasaulē izkaisīta, taču mums katram ir iespējas kā turēties kopā...
Pirmkārt, mūs vieno dziesmas, jo mūsu dziesmas ir vairogi seni, tās mēs par pagalvjiem liksim. Dziesmas veic emociju lidojumu pāri Latvijai. Dziedot spēka dziesmas, mēs liekam  bēdu zem akmeņa un pāri ejam dziedādami.
Otrkārt, mūs Latvijā vieno tās daba. Pārgājieni, apceļošanas maršruti, patriotiskie skrējieni, dabas sakopšanas akcijas,  - būt kopā, draudzīgi gūstam prieku un lepnumu sirdī.
Treškārt, lai justu, ka katrs esam Latvijas daļa, uzdosim katrs sev jautājumu: ko man nozīmē Latvija?

Melisa Bessonova (12.b): Ja man būtu tik daudz spēka, lai apceļotu visu Latviju, es izdarīto to vienā dienā, lai tā pa īstam sajustu katru mirkli, ko pavadu Latvijas dabā.   Mani aizkustina mežu smaržas, putnu dziesmas, vēja šalkas un dabas skaņas...
Es esmu lepna par to, ka esmu dzimusi manā Latvijā!

Andrejs Udrovs (11.b): Ja mēs izdomājam apceļot Latvijas robežas 1836 kilometrus, tad mēs varam iepazīties ar kultūras un vēstures liecībām, dabu. Ja rodas ideja apmīļot visu Latviju, tad var nepietikt spēka, jo emocionāli Latvija ir ļoti liela, un tās teritorijā dzīvo daudz labsirdīgu cilvēku.
Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija!

Nastasja Belokoņa (10.b): Kad mēs aplidojam, apceļojam un apmīļojam Latviju, tiek rosināta interese, un mēs vēlamies redzēt, uzzināt un iepazīt Latviju vēl vairāk. Man patīk dzīvot Latvijā, būt dabā, pie jūras, mežā un kādreiz domās pacelties spārnos kā putnam, lai priecātos par Latviju.

Arturs Jermaks (11.b): Ja tu gribi samīļot Latviju, tev pat nevajag neko darīt, jo Latvija tevi jau mīl... Novēlu Latvijai vēl simtiem gadu brīvības, labu ekonomiku, būt viesmīlīgai saviem ciemiņiem, laimi, prieku, veselību un daudz veiksmes stāstu!

Alise Maļinovska (11.b): Šogad mūsu mīļajai Latvijai ir 99 gadu jubileja. Visa valsts svin šo Latvijas iedzīvotājiem svarīgo dzimšanas dienu.... Latvija ir mana valsts, un mans uzdevums ir par to stāstīt un lepoties nākotnē.

Anastasija Citajeva (10.b): Man ļoti patīk dzīvot Latvijā. Šeit es vienmēr jūtos drošībā, jo Latvija ir mana dzimtene, manas mājas.  Novēlu saules mūžu Latvijai!

 Nikolajs Mihejevs (12.b): Latvija ir tumši sarkana un balta – divas krāsas karogā, kas rada atbildību un spēku. Cilvēki šeit dzīvo kā liela ģimene ar savām tradīcijām un draudzību, spēku un izturību... Latvija ir maza pēc platības, bet ļoti liela mūsu jūtās un emocijās... tā mums ir viss.. aplido, apceļo, apmīļo mūsu Latviju!

Halloween

       31 октября в школе прошел День всех святых. Несмотря на то, что это американская традиция, в реультате глобализации она обрела популярность и в других странах, в том числе и в Латвии. Здесь данная традиция не имеет никаких исторических корней и основывается лишь на желании детей получить сладости и повеселиться. В Хэллоуин принято переодеваться и декорировать тыквы для того, чтобы прогнать злых духов. В этом году в школе мы встретили и монстров, и скелетов, и мертвецов, и просто страшно разрисованные лица. Карнавал прошел в очень красочной, веселой, и одновременно немного пугающей атмосфере. Настроения добавили и заранее подготовленные декорации на дверях классов.

         Готовьте костюмы для следующего карнавала!

От имени школьного самоуправления, Андрис Пясецкис, 7А класс