JAUNUMI - ICT World - Imaging, Coding, Transforming and Simulating the World!

Glogster - Glog, glogs (vārdu savienojums “Grafiskais+Blogs”, graphical blogs) – multimēdiju Interneta vietne jeb multimēdiju plakāts, kur var tikt ievietoti teksti, fotogrāfijas, video un skaņas datnes, grafika, saites u.c. To var pārsūtīt uz citiem resursiem, kas pieņem html - kodus.

GeoGebra – bezmaksas daudzplatformu dinamiska matemātikas datorprogramma visiem izglītības līmeņiem, kas ietver sevī ģeometriju, algebru, tabulas, grafus, statistiku un aritmētiku vienā ērti lietojamā paketē.

SketchUp – programmnodrošinājums, kuru var lietot jebkādu objektu 3D modelēšanā.

Atbilstoši plānotajām aktivitātēm veiksmīgi turpinās projekta dalībnieku darbošanās. Janvārī skolēni uzsāka programmas GeoGebra apgūšanu skolotāju
Ināras Vasiļevskas un Tatjanas Vinokurovas vadībā. Viņi saprata atšķirību starp jēdzieniem “zīmējums” un “konstrukcija”, iemācījās izmantot dažādus rīkus un konstruēt dinamiskas figūras. Nodarbību tēmas bija saistītas ar dažādiem ģeometrisku figūru pārveidojumiem – aksiālā simetrija, pagrieziens, centrālā simetrija. Radošo darbu paraugus var aplūkot projekta virtuālajā vidē TS Latvijas lapā.

19. martā mūsu projekta komandas pārstāvji – trīs skolēni no 8.a klases, divi – no 9.b klases un divi skolotāji dodas uz otro starptautisko tikšanos ar partneriem no piecām valstīm Unnas pilsētā Vācijā. Pirms brauciena paredzams liels sagatavošanās darbs. Skolēniem jāpabeidz programmēt spēli, kuru sāka veidot draugi no Spānijas, kā arī jāsagatavo informatīvi plakāti par mūsu valsti, galvaspilsētu Rīgu un skolu tiešsaistes platformā glogster.com.

Par cik Vācijā tiek plānota darbošanās saistībā ar 3D projektēšanu,  brauciena dalībniekiem tika organizēta atsevišķa interesanta nodarbība, lai iepazītos ar programmu SketchUp. To novadīja Aleksandrs Oļeiņikovs. Turpmāk arī pārējiem projekta dalībniekiem būs jāiegūst prasmes darbā ar šo programmu.

Novēlam brauciena dalībniekiem veiksmi Vācijā un gaidām viņus atpakaļ ar interesantiem iespaidiem!