Projekts “Pirms 100 gadiem dzima valsts”

Jau Rainis rakstīja: “Kas pagātni pētī, tas nākotni svētī”. 2018.gadā apritēs 100 gadi kopš Latvija no drosmīgas idejas un klusām ilgām tapa par valsti ar savu pārvaldi, armiju, simboliem un nacionālo apziņu. Lai mūsu zeme arī turpmāk plauktu un tēvutēvu veikums tiktu joprojām godināts, skolās no 2015./2016. līdz 2018./2019. mācību gadam tiek organizēts projekts “Pirms 100 gadiem dzima valsts”.

Projekta centrā ir Latvijas simtgades gaidīšana, motivējot jauniešus interesēties par Latvijas vēsturi un tās pētīšanu, par to, kā vēsture un tās zināšanas var kalpot par pamatu radošām izpausmēm un jauniem sasniegumiem.

Projekts ir plānots 3 kārtās, kur pirmais un otrais cikls aptver Latviju, bet trešais – jau Latviju, Lietuvu, Igauniju, Somiju un Poliju – valstis, kurām 1918. gads nozīmē jauna valstiskuma sākumu.. 6., 7. klašu audzēkņiem plānots radošo darbu konkurss, bet 10., 11.klasēm – argumentētu eseju konkurss. Šie konkursi kalpos kā pirmā kārta atlasei dalībai finālā, kas norisināsies klātienē Rīgā.

Konkursu rīko Rīgas 64. vidusskola, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Privātā vidusskola “Klasika”.

Projektu atbalsta LU, Vēstures skolotāju biedrība, RIIMC, RPKIA muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Latvijas Kara muzejs, “BALTA EKO” SIA, apgāds “Mansards”

Informācija par projektu:

1. Rīgas 64. vidusskolas mājas lapā, Privātās vidusskolas ,,Klasika” mājas lapā, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas mājas lapā;

2. sazinoties ar projekta koordinatoriem Pēteri Plakanu (e-pasts peteris.plakans@gmail.com), Jolantu Lankovsku (e-pasts jolantalankovska@gmail.com);

3. projekta facebook kontā.